Bazénové lamely – Popis a použití lamelového zakrytí bazénu

Samotné bazénové lamely jsou vyrobeny ze speciálně tvrzeného, chemicky odolného PVC. Lamely jsou odolné vůči UV záření. Bazénové lamely jsou cíleně vyvinuty pro potřeby zakrytí bazénů. Lamely mají mírně klenutý povrch aby se zabránilo udržování vody na vrchní straně zakrytí.


Nadhladinová bazénová lamela comfortLamelové zakrytí bazénu COMFORT

Bazénové lamely Comfort jsou duté lamely z tří komorového profilu, utěsněné vzduchotěsným uzávěrem po obou stranách. Lamely COMFORT jsou dodávány v barevném provedení bílá, šedá, azurově modrá, tmavě šedá a vanilková. Rozměr lamel je 75 x 16 mm. Lamely COMFORT díky své masivní konstrukci a velkému objemu vzduchu uzavřeném v komorách profilu se vyznačují vysokou nosností, která činí až 50 kg/m2. Po spojení lamel do kompaktního zakrytí pomocí speciálních patentových zámků, stoupá nosnost až na 80 kg / m2. Udávaná nosnost je myšlena při náhodném pádu na zakrytí bazénu. Lamelové zakrytí není koncipováno pro přecházení po bazénu.

 


Bazénové lamely profesionalLamelové zakrytí bazénu Profesional

Bazénové lamely Profesionál se vyznačuje svojí extrémní pevností ,vysokou odolností vůči povětrnostním vlivům a maximální bezpečností pří pádu osob na bazénové zakrytí. Bazénové lamely Profesional jsou vyrobeny z PVC pásů, speciálně vyvinutích pro tento účel. Lamela je naplněna pěnou, která zajišťuje její vysokou pevnost, nosnost a tepelně izolační vlastnosti. Jednotlivé segmenty bazénové lamely jsou spojovány pomocí PUR pásů, čímž je v konečném efektu dosaženo minimálního průměru nábalu zakrytí bazénu. Jednotlivé pásy lamel o šířce 20 cm se vzájemně spojují pevným zámkem. Díky tomuto pevnému spojení dosahují bazénové lamely nebývalé pevnosti. Bazénové lamely Profesional odpovídají požadavkům francouzké bezpečnostní normy  NF P 90 308. Tato  norma má za cíl chránit děti do pěti let při pádu do bazénu zakrytého roletovým krytem.
Lamely jsou dodávány v v barvách krémově bílá, slonová kost, šedá, světle modrá a tyrkysová.

 

Bazénové lamely pohon roletyPohonné jednotky pro lamelové zakrytí bazénu

Pohonné jednotky pro navíjení bazénových lamel jsou zhotoveny z kvalitní nerezové oceli třídy AISI 304 (ČSN 17.240)/. Pokud potřebujete pohonnou jednotku pro slanou vodu, je potřeba tuto skutečnost řešit předem. V takovém případě je nutno použít pohonnou jednotku  třídy AISI 316 (ČSN 17.345), která je vhodná i pro slanou vodu. Jako pohon jsou použity stejnosměrné motory s bezpečným napětím 24V nebo 12V. Ovládací jednotka a koncové spínače umožňují komfortní nastavení poloh bazénové lamely. Ovládací jednotka zakrytí bazénu je dodávána ve dvou variantách. Varianta s dálkovým ovládáním a varianta pro nástěnný spínač. Oba tipy ovládání bazénové lamely umožňují havarijní sepnutí zakrytí v případě poruchy spínače, nebo dálkového ovladače. Oba typy ovládání je možné připojit na elektroniku inteligentní domácnosti.